06:05

Lucite Green. Jak stworzyć kwietne kompozycje inspirowane paletą Pantone?

Zastanawiacie się może jak ożywić wiosenne kompozycje kwietne? Nie tylko bukiety z ciętych kwiatów, ale też te w doniczkach? Salvia przychodzi z pomocą :) 

Dziś zajmiemy się kolorystyką. 

Zobaczmy najpierw jaki to odcień.Sukulenty solo? Proszę bardzo! Dodajmy jeszcze zbliżone odcienie... i voila!

Bukiet z sukulentów w odcieniach zbliżonych do Lucite Green jest świetnym zamiennikiem tradycyjnych, typowo kwietnych. Ten powyżej jest ślubnym bukietem polecanym przez Happy Wedd (happywed.com).

Lekko miętowy, trochę akrylowo-szklany wygląda dobrze solo, jak również w towarzystwie bladych różów (jak te piękne mieczyki pod spodem!), fioletów, błękitów. 
(Psst! Mieczyki są naturalnie nieco za wysokie dla malutkich sukulentów. Ale są też inne rośliny w tym odcieniu zieleni, które można skutecznie zastosować z gladiolą.)

A ciepłe odcienie? Soczysta zieleń, pomarańcz.. i wiele wiele innych. W końcu ta zieleń jest bardzo naturalna i pasuje niemal do wszystkiego.


mondofloraldesigns.com.au

Pantone

Co w nim takiego niezwykłego ?

Lucite Green wg Pantone nie jest kolorem często używanym w branży modowej, natomiast raz po raz można zauważyć jego comeback. Jest kojący, świeży, lekki. Prawie nierzucający się w oczy jest jednak mocnym, klarownym akcentem. Zainspirował m.in. kolorystykę loga Pracowni Salvia. O tym, że nadaje się do wszelkich kompozycji nie trzeba długo przekonywać. Spójrzcie sami! Moda, wystrój wnętrz, kwiaty... Lucite Green jest moim zdaniem nie do przebicia :) 

www.kennedyblue.com/blogs/weddings/15424737-wedding-colors-for-spring-2015

Wraz z miętowym i granatowym dodaje oddechu. Mięta i lucite green podkreślą elegancję granatu, w niebanalny sposób przełamią formalną nutę ciemnego błękitu. 


A czy jest jakaś roślina w odcieniu Lucite Green do ogrodu? Oczywiście!

Rozchodniki (tutaj rozchodnik pierwiosnkowaty) świetnie wyglądają w zestawieniu z innymi odmianami rojników lub rozchodnikami. 

Połącz je na skalniaku z roślinami niskimi, które lubią słońce: floksem, macierzanką i goździkami.  Zawciąg, rdest, smagliczka i żagwin to kolejne przykłady roślin do zestawienia z rozchodnikiem (w odcieniu Lucite Green, naturalnie ;) )

W szczelinie murków i kaskad też sprawdzi się znakomicie. 


Nie bój się wstawić je w donice, np. w płaskie donice tarasowe! Są niezwykle łatwe w uprawie. 


Co jeszcze można z nimi zrobić? 

Obsadzić nimi luki w ścieżce, czyli użyć jako wypełniacz. Zadarnisz też nimi zielone dachy. 


PS. Teraz już wiemy z czym łączyć Lucite Green :) Pasuje niemal do wszystkiego, o ile nie przesadzimy z nadmiarem towarzyszących mu barw, nie zagłuszymy go, a on skutecznie "otuli" swoje kolory towarzyszące. A teraz do dzieła! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty

Copyright © 2016 Salvia , Blogger